naše služby

forest lang

Služby

Hlavní činností naší společnosti je prodej palivového dřeva. Mezi další nabízené služby řadíme  rizikové kácení, těžbu dřeva a odkup dřeva.

Forest Lang

Prodej palivového dřeva

Naší hlavní a primární činností, kterou se zabýváme po celý rok, je prodej palivového dřeva. Dřevo nabízíme v metrových štěpinách a polenech, nebo štípané o délce 25 až 50 cm. Odběratelům také samozřejmě zajistíme dopravu na místo určení.

Palivové dřevo je v současné době velmi žádané, protože ve srovnání s jinými zdroji paliva je vysoce výhřevné, nezatěžuje ve veliké míře životní prostředí a zároveň je finančně výhodné, oproti jiným alternativám vytápění. Palivové dřevo se využívá také jako doplňkový zdroj tepla, při topení plynem nebo elektřinou. Rozdíl mezi měkkým a tvrdým dřevem spočívá v tom, že měkké dřevo rychle vzplane, proto se používá v případě potřeby rychlého vytopení prostor a naopak tvrdé dřevo hoří pomalu a umožňuje tak udržovat teplotu po dlouhou dobu. 

Nabízíme :

  • měkké jehličnaté dřevo – smrk, borovice, modřín, jedle
  • tvrdé listnaté dřevo – buk, dub, bříza, olše

 

Ceník

Ceny jsou stálé a neměnné a nezávisí na tom, zdali se rozhodnete pro metry, špalky, nebo štípané palivové dřevo.

Doprava v okruhu 40 km od Chomutova započítána do ceny za palivové dříví.

Rizikové kácení a těžba dřeva

Provádíme rizikové kácení v zastavěných oblastech, postupné kácení či ořez nebezpečných stromů (přestárlých, proschlých, nahnilých, nakloněných nebo jinak poškozených stromů, které ohrožují bezpečnost). Tyto úkony provádíme pomocí horolezecké, stromolezecké techniky a plošiny. Nemáte-li o dřevo z pokáceného stromu zájem, rádi využijeme možnost jeho odkoupení. Ušetříte tak část nákladů spojených s kácením. Dále provádíme i běžné kácení a těžbu dřeva. Cena za naše služby se individuálně mění na složitosti dané zakázky.

Odkup dřeva

Vlastníte dřevo a chcete jej prodat? Nemáte vhodného kupce, nebo stálého odběratele Vašeho dřeva? Obraťte se na nás!

Sekundární činností naší společnosti je výkup dřeva po celé České republice. Dřevo jsme schopni vykoupit na domluveném odvozním místě a to přímo v lese, případně na prostoru skládky dřeva. Pomocí vlastních zdrojů, jsme schopni Vaše dřevo vykoupit a odvézt, včetně dřeva stojatého přímo z porostu.

doprava

Dopravu zajišťujeme nákladním kontejnerovým autem s kontejnerem o objemu 7 m3. Minimální množství odebraného dřeva je jedna fůra, tzn. 7 m3.
Doprava je zdarma v rámci ceny za štípané dříví a to do 40 km od Chomutova, v případě dodání do vzdálenějšího místa si účtujeme 20 Kč/km včetně DPH. 

Kde působíme

Bezděkov, Bečov, Bílence, Bílina, Blatno, Boleboř, Braňany, Březno, Černovice, Domašín, Droužkovice, Hora Svatého Šebestiána, Horní Jiřetín, Hrušovany, Chbany, Chomutov, Jirkov, Kadaň , Kalek, Klášterec nad Ohří , Kovářská, Kryštofovy Hamry, Křimov, Litvínov, Libědice, Loučná, Lom, Málkov, Mašťov, Měděnec, Milčeves, Most, Místo, Nová Ves v Horách, Nezabylice, Obrnice, Okounov, Otvice, Patokryje, Polerady, Postoloprty, Perštejn, Pesvice, Pětipsy, Radíčeves, Račetice, Radonice, Rokle, Spořice, Skršín, Strupčice, Trnovany, Údlice, Volevčice, Velichov, Vejprty, Veliká Ves, Vilémov, Vrskmaň, Všehrdy, Všestudy, Výsluní, Vysoká Pec, Záhoří, Žatec, Želenice